orangwanita@gmail.com

Orangwanita hakkında...

Orangwanita…

Hissedebildiği yerde yaşar…

Esrik rüzgârıyla bir gün Bali’de, bir gün Java’da ruhu olan ürünleri seçer. Onlara kendinden bir şey katar ve sizinle buluşturur. Sadece bir çanta markası değildir, hikâyesi güçlü her ürün bir gün Orangwanita’nın dünyasında yer alabilir.

“Uyum”a inanır…

Tropik dünyasını doğal, el yapımı, organik, geri dönüşümlü malzemelerle doldurur ki, dünyanın sadece insanlara ait olmadığını asla unutmasın, hatırlatsın. Orangwanita ürünlerini seçerken, sadece insanları değil, doğaya karşı da saygıda kusur etmemeye çalışıyor.

Değer katmayı hayatına yayar…

En basitinin yapımının 1 haftadan fazla sürdüğü bu ürünler için emeğin tanımı açık… El yapımı ürünlerdeki emeğe paha biçmek imkansız, tıpkı küçük üreticilere destek olmanın mutluluğuna olduğu gibi. Üreticiler Orangwanita’nın ailesi, malzemeler dostu, sizlerin ise yol arkadaşı olmanızdan ancak mutluluk duyar…

Kendinden bir şey katar…

Orangwanita ürünleri sadece alıp satmayı tercih etmiyor, onlara kendisinden neler katabileceğini her zaman aklında bulunduruyor. Bazen ufak aksesuarlarda, bazen renklerinde, bazense tasarımlarında onların eğlenceli dünyalarından bir ipucu yakalayabilirsiniz.

“Kadınİnsanı” demek!

Tanrıların soyundan gelen kabilenin ürettiği sepetlerden doğan marka Orangwanita’nın anlamı “kadın insanı”. Orangutan, Endonez dilinin İngilizceye kattığı nadir kelimelerden biri. Endonezce’de “Orang” insan, “Hutan” da orman demek. “Wanita” ise Endonezce’de kadın demek. Bu konuda da özellikle ülkemizde kadınların eksik insan sayılarak değersizleştirilmesiyle ilgili bir derdi olan Orangwanita, bu yüzden “kadından gelen insan” ya da “kadıninsanı” olarak çevirebileceğimiz bu ismi yarattı. 

paypal master visa